Baśniowa kraina dziecka
Łobuzerski kociak, mądry psiak czy może szybki samochód? Obrazy do pokoju dziecięcego są bardzo różnorodne i ciekawe. Jak wybrać obraz, który będzie nie tylko ozdobą pokoju, ale również duża radością dla naszego malucha?

Dla najmłodszych


Wybierając obrazy do pokoju dziecięcego nie można zapomnieć, że muszą one być dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka. Najłatwiej wybrać obrazy do pokoju maluszków, które jeszcze nie są w stanie określić, co je interesuje.

Rodzice najczęściej koncentrują się na obrazach, na których są bajkowe postaci lub zwierzęta. Warto postawić na obrazy, które mają stonowaną, subtelną kolorystykę. Delikatnie rozbielone obrazy pasują do pokoju dziecka, który urządzony jest w delikatnych pastelowych kolorach.

W pokoju starszaka


Wybierając obraz do pokoju starszego dziecka rodzice muszą pamiętać, że bardzo ważne jest dostosowanie ozdób do wieku dziecka i temperamentu.

Dziewczynki częściej mają pokoje w pastelowych kolorach. Chłopcy wolą żywsze kolory. Warto o tym pamiętać wybierając obrazy na ścianę.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając obrazy do pokoju dziecięcego jest tematyka. Pokój dziecka powinien przypominać bajkowy świat. Dekoracje muszą być radosne, kolorowe i inspirujące.

Obrazy do pokoju dziecięcego koniecznie trzeba dostosować do zainteresowań naszego dziecka. W pokoju małego podróżnika sprawdzi się mapa świata, obrazki helikopterów czy ciekawe krajobrazy dalekich krain.

Dziewczynki najczęściej wybierając obrazki, na których są śmieszne zwierzątka, cytaty motywacyjne, które sprawiają, że od razu mamy dobry humor czy tancerki.

Obrazy do pokoju dziecięcego dostępne na stronie Arttor.pl.

Related Post