Czy okrągły stół rozkładany nadaje się do jadalni?stół okrągły rozkładany


Okrągłe stoły mają zdolność do tworzenia przepływu w domu, ponieważ pozwalają na łatwiejsze poruszanie się. Ten kształt może pasować zarówno do formalnej jadalni, jak i bardziej współczesnego otwartego planu, gdzie doświadczysz większego ruchu wokół stołu. Jeśli obawiasz się, że stół zgubi się w przestrzeni, dodaj dywanik pod nim, aby zdefiniować strefę jadalni. W przypadku ograniczonej przestrzeni, dywan powinien mieć nieco większą średnicę niż stół i nie przejmuj się, jeśli nogi krzeseł będą siadać poza dywanem. Dla tych, którzy mają małe dzieci, okrągły stół rozkładany w jadalni może przynieść spokój ducha, ponieważ nie ma ostrych krawędzi, na które trzeba uważać, gdy biegają po wnętrzu.

UŁATWIENIE ROZMOWY

Czy kiedykolwiek siedziałaś na dalekim końcu prostokątnego stołu jadalnego i czułaś się pominięty w rozmowie? Okrągłe stoły są zaprojektowane tak, aby ułatwić prowadzenie rozmów, ponieważ każdy może się dobrze widzieć i rozmawiać ze swoimi współbiesiadnikami. Jesteś również umieszczona lekko pod kątem tworząc poczucie otwartości i zachęcając do rozmowy.

Kolejną zaletą jest mniejsze prawdopodobieństwo przegapienia ulubionego dania, gdy siedzi się przy okrągłym stole. I nie ma osoby siedzącej pośrodku spędzającej większość obiadu na przekazywaniu półmisków w górę i w dół, zamiast cieszyć się jedzeniem i rozmową.

NADAJE SIĘ DO MNIEJSZYCH POMIESZCZEŃ

Ponieważ nie ma rogów, okrągły stół rozkładany ogólnie ma mniejszą powierzchnię podstawy niż kwadrat lub prostokąt, co czyni go odpowiednim dla mniejszych przestrzeni. Mają również tendencję do zmieszczenia większej liczby osób wokół, gdy masz dodatkowych gości. 

CZY OKRĄGŁY STÓŁ BĘDZIE PASOWAŁ DO TWOJEJ PRZESTRZENI?

Podczas mierzenia wielkości stołu jadalnego, należy pozostawić około 60 cm wolnej przestrzeni za każdym krzesłem, aby można było wyciągnąć je na tyle, by usiąść. Jeśli używasz istniejących krzeseł, upewnij się, że zmierzysz krzesła, aby upewnić się, że będą pasować, zanim pójdziesz na zakupy przy stole. Pozostaw około 20cm od krzesła do szczytu stołu, aby zapewnić, że możesz wygodnie usiąść, a jeśli lubisz krzyżować nogi, najlepiej pozostawić 30cm.

stół okrągły rozkładany

Okrągły stół rozkładany jadalny jest najbardziej wszechstronny ze wszystkich kształtów, ponieważ działa w każdym rozmiarze i kształcie jadalni.

  • Okrągły kształt pomaga stworzyć poczucie intymności, zachęcając cały stół do rozmowy.
  • Ten szczególny kształt także sprytnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, a bez rogów może posadzić maksymalną liczbę gości.
  • Poszukaj okrągłego stołu z podstawą na piedestale – oferują one najwięcej miejsca na nogi, więc Twoi goście nie będą musieli zmagać się z niezręcznie umieszczonymi nogami stołu.

Related Post