Na co zwrócić uwagę wybierając zegar do biura?
Zegar ścienny do biura to jedno z najważniejszych akcesoriów pojawiających się w miejscu pracy. Aranżując modne przestrzenie biurowe, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie czasomierze spełnią swoje zadanie. Model dopasowany do zapotrzebowania może podkreślić charakter wystroju i ułatwić funkcjonowanie przebywającym w pomieszczeniu osobom. Na co warto zwrócić uwagę, aby zegar do biura spełnił wszystkie oczekiwania?

Funkcjonalność czasomierza

Zegar biurowy musi być przede wszystkim czytelny dla wszystkich pracowników. Zaleca się zwrócić uwagę na to, aby średnica wybranego modelu nie była zbyt mała w stosunku do wielkości pomieszczenia. Tarcza zegara powinna być widoczna dla każdej przebywającej w biurze osoby. W niektórych pomieszczeniach znajdują się stanowiska pracy, do których trudno jest dopasować ścienne zegary. W takim przypadku warto rozważyć zakup modelu, jakim jest zegar gabinetowy. Ustawiony w strategicznym miejscu może być również wygodnym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Warto ustawić go wówczas na wysokości wzroku siedzących pracowników.

Wygląd zegara

Tarcza czasomierza powinna być czytelna. Warto więc wybierać modele, których barwy dobrane są na zasadzie kontrastu. W ciemniejszych pomieszczeniach, zaleca się umieszczać zegary z podświetlaną tarczą. W gabinetach z intensywnym światłem, sprawdzą się czasomierze bez błyszczących elementów. Dobierając akcesoria do biura, należy zachować spójność aranżacyjną wnętrza. Odpowiednio dopasowane zegary to te, które podkreślą charakter wystroju.

Zegary gabinetowe dostępne na https://www.arttor.pl/pl/menu/do-gabinetu-252.html

Related Post