Obraz do salonuSalon to miejsce reprezentacyjne, do którego urządzania przykłada się szczególną uwagę. To pomieszczenie, gdzie dodatki odgrywają pierwszoplanową rolę, a o przypadkowości nie ma mowy. Na pewno nikt nie chce, aby jego salon był bez charakteru, dlatego warto postawić na dekoracje ścian, bo te będąc puste, są po prostu nudne i nijakie. Podstawową ozdobą wypełniającą przestrzeń będą obrazy.

Dekorując ściany

Obrazy do salonu to dla wielu podstawa. Wypełnienie ścian nadaje wnętrzom niepowtarzalności. Wybór jaki stoi przed urządzającym ze względu na nadmiar możliwości bywa kłopotliwą kwestią. Jednak przede wszystkim swoje poszukiwania należy zwęzić do stylu w jakim zaaranżowany jest salon. Aby efekt był zadowalający obrazy muszą koniecznie współgrać z resztą wystroju, ponieważ nie jest ich celem wprowadzenie chaosu, a uzupełnienie i podkreślenie walorów pomieszczenia. Najprostszym sposobem dopasowania będzie kierowanie się gamą kolorystyczną. Powtarzające się w pomieszczeniu i na obrazie akcenty świadczą o harmonii pomiędzy dekoracja a wnętrzem. Zabawa w kontrasty jest już trudniejszym zadaniem, ale nie niemożliwym. Trzeba wówczas uważać, by nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużą ilością mocnych barw.

obrazy do salonu

Totalna abstrakcja

Jedną z ciekawszych form sztuki do salonu są bez wątpienia obrazy abstrakcyjne. Ich wyjątkowość polega na tym, że ile osób tyle interpretacji. Codziennie można odkrywać w nich coś nowego, dlatego nie znudzą tak szybko. Tak inspirujące dekoracje na ściennie pokoju dziennego, podświadomie mogą rozwijać kreatywność osób w nim przebywających. Asymetryczne wzory, kolorowe plamy, niedokończone pociągnięcia pędzlem przykują uwagę gości, ale i domownicy nie będą mogli oderwać od nich wzroku. Do tego obrazy abstrakcyjne są ponadczasowe, nie wychodzą z mody jak inne realistyczne motywy. Ponadto każdy z nich jest niepowtarzalny, co przekłada się na oryginalność całego wnętrza. Abstrakcyjne obrazy mogą być klasyczne i eleganckie, o stonowanej prezencji, ale do minimalistycznego otoczenia można się pokusić o chaotyczną mieszankę kolorów.

Related Post