Decoinspiracje Wystrój Jak dobrać obrazy do jadalni?

Jak dobrać obrazy do jadalni?
To, co widzimy podczas posiłku, jest bardzo ważne w naszym poczuciu smaku. W zależności, czy widok jest przyjemny, czy niekoniecznie pozytywny, ta sama potrawa może nam smakować całkiem inaczej. Wniosek z tego taki, że bardzo ważnym elementem jadalni będzie to, co widzimy, a jak najłatwiej to zmienić?

Powiesić obrazy, które sprawią, że goście, jak i my sami, przeniesiemy się w miłe miejsce z pysznym jedzeniem. Jednak jaki ten obraz być powinien? Spróbujemy na to odpowiedzieć. 

Tematyka obrazów

Oczywiście warto stosować obrazy i grafiki, które w jakiś sposób oddają naszą osobowość i gust. Jednak czasem warto pójść w coś, co będzie uniwersalnie gustowne, gdyż poprawi to przyjemność ze spędzania czasu w jadalni nie tylko dla nas, ale też dla wszystkich możliwych gości. 

Apetyczny widok

Pomieszczenie to będzie wypełnione jedzeniem, a aby pobudzić apetyt jeszcze przed podaniem, warto zastanowić się nad wyborem obrazów, które same w sobie przedstawiają jedzenie bądź związane z nim symbole. Może to być kosz pięknych owoców, interesująco wyglądające sztućce czy cokolwiek sobie wymarzysz, a co będzie odpowiadało pragnieniu posiłku. 

Nowoczesne obrazy do jadalni często mają motyw napojów – czy to w dzbanku, czy to w filiżance. Unoszące się opary herbaciane bądź przepysznie wyglądający deser będą zawsze świetnym wyborem. 

Retro

Niekończąca się moda na obrazy retro wciąż trwa. Tutaj mamy możliwość postawienia na przeróżne stare obrazy, choć najlepiej zawierające tematykę spożywczą, które sprawią, że będziemy czuć się jak w starej kawiarni na rogu rynku, która od stu lat podaje już najlepszą kawę w mieście. 

Tak naprawdę wszystko zależy od gustu właściciela, jeśli chodzi o dobór obrazów do jadalni, ale jeśli nie mamy pomysłu, zawsze możemy opierać się na klasycznych dekoracjach, z którymi trudno nie trafić w gust swój, jak i gości.

Related Post