Decoinspiracje Oświetlenie Jak wykorzystać lampy stołowe, by stworzyć klimatyczny salon?

Jak wykorzystać lampy stołowe, by stworzyć klimatyczny salon?lampa-podlogowa-milano-black-l202081804

Światło pełnie niezmiernie ważną rolę w mieszkaniu. Nie tylko pomaga wygodnie funkcjonować, ale przede wszystkim wprowadza odpowiedni klimat do pomieszczenia. Jak wykorzystać lampy stołowe, by mieszkanie stało się przytulne?

Jak wybrać lampę stołową?


Lampa na stół musi być dopasowana do wnętrza, w którym ma się znajdować, tylko wtedy będzie prawdziwą ozdobą pokoju.

Do salonu w stylu glamour sprawdzi się lampa z czarnym, białym lub szarym abażurem. Koniecznie trzeba wybrać lampę, którą zdobią kryształki odbijające światło. Dla osób, które są zwolennikami minimalizmu idealna będzie prosta lampa metalowa, której abażur jest surowy i minimalistyczna. Chromowany metal będzie wyglądał bardzo elegancko w nowoczesnym wnętrzu.

Do salonu w stylu skandynawskim idealnie będzie pasowała lampa stołowa, której nogi są drewniane, proste. Salon industrialny ozdobi lampa przypominająca latarnię czy żarówka, która nie posiada klosza. Koniecznie trzeba skoncentrować się na czarnych, matowych podstawach.

Jak wykorzystać lampy stołowe?


Lampa na stół to element dekoracyjny, który pozwala na stworzenie salonu, który jest przytulny i elegancki. Po zapadnięciu zmroku światło lampy tworzy nastrojowy klimat.

Aranżując ustawienie lamp stołowych można ustawić je na komodzie. Osoby, które cenią sobie symetrię ustawią je po obu stronach komody. Dla osób, które wolą bardziej nieoczywiste rozwiązania ciekawym pomysłem może być ustawienie lamp po jednej stronie komody. Koniecznie trzeba pamiętać, że lampy nie powinny mieć takiej samej wysokości. Lampę wyższa stawiamy z tyłu, niższa stoi z przodu.

Ciekawym, chociaż nadal rzadko wykorzystywanym pomysłem na ustawienie lamp stołowych jest wykorzystanie parapetu okiennego. Jest to pomysł, który sprawdza się przede wszystkim w dżdżyste, jesienne wieczory. Światło lampy widziane z ulicy sprawia, że dom wydaje się dużo przyjemniejszy.

Related Post