Decoinspiracje Wystrój Pomysły na dekorację ścian w salonie

Pomysły na dekorację ścian w salonieozdoby na ścianę do salonu

Pusta ściana w salonie mało kiedy wygląda atrakcyjnie i ciekawie. Nawet jeżeli salon jest urządzony w stylu minimalistyczny, to zazwyczaj warto w jakiś sposób zagospodarować to miejsce. Im więcej mamy miejsca na ścianie, tym więcej mamy ciekawych możliwości na aranżację tej przestrzeni. Najbardziej tradycyjne są oczywiście powieszone obrazy czy też zdjęcia. Jednak pomysłów na aranżację jest znacznie więcej. Poniżej przedstawię kilka ciekawych pomysłów.

Tapeta w ramie

Tapety ozdabiają nasze ściany od dawna. Jednak nowa moda pokazuje inne zastosowanie tapety. Zamiast układać ją na całej ścianie naklejamy ją tylko w niektórych miejscach. Tak naklejoną tapetą otaczamy ramkami. Uzyskujemy ciekawy efekt tapety w ramce. Ten pomysł daje nam wiele możliwości. Im większa jest powierzchnia ściany, tym więcej różnych dekoracji możemy ułożyć. Możemy np. stworzyć w ten sposób coś na wzór galerii obrazów.

Gipsowe rozety

Kolejnym pomysłem jest sztukateria. Konkretnie montaż gipsowych rozet. Ściany ozdobione np. sztukaterią z gipsowych kwiatów w innym kolorze będzie bardzo ciekawym pomysłem. Dla podkreślenia tej dekoracji możemy zamontować kinkiety. Takie rozety to bardzo oryginalne ozdoby na ścianę do salonu. Oprócz kwiatów mogą to być na przykład płaskorzeźby. Jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia.

ozdoby na ścianę do salonu

Ciekawy sposób malowania

Kolejnym sposobem na uzyskanie nietypowych ścian w salonie jest malowanie w nietypowy sposób. Jedną z metod jest malowanie w stylu ombre. Jest to sposób malowania, który polega na cieniowaniu ścian poprzez rozjaśnianie jednego koloru lub przechodzenie z jednego koloru w drugi. Malując w ten sposób ściany w salonie uzyskamy efekt głębi. Takie sposób malowania jest również dobrym pomysłem na ukrycie różnego rodzaju nierówności czy też ukrycie nierównych kątów. Ciekawy efekt uzyskamy w połączeniu z zasłonami ombre.

Zagraj światłe

Oczywistą ozdobą są lampy. W przypadku ścian najczęściej mówimy o konkietach. Dostępna są one w wielu różnych kształtach, wykonane z różnych materiałów. Do tego dochodzi bardzo szeroki wybór różnego rodzaju opraw. Różnego rodzaju barwa jak i natężenie światła może zbudować wspaniały nastrój.

Related Post