Decoinspiracje Wystrój Wystrój w stylu azjatyckim – na jakie dekoracje warto się zdecydować?

Wystrój w stylu azjatyckim – na jakie dekoracje warto się zdecydować?plakat japonia

Kultura azjatycka staje się obecnie przedmiotem zainteresowania coraz większej ilości młodych osób. Azjatyckie filmy, seriale, mangi i muzyka stały się szeroko rozpoznawane i tłumaczone na język polski. Doprowadziło to do sytuacji, w której coraz więcej osób decyduje się na zawarcie w wystroju mieszkania elementów nawiązujących do kultury azjatyckiej. W jaki sposób może przystroić swoje wnętrze fan Azji?

Plakaty i grafiki

Japońskie grafiki to element wystroju, na którego zakup często decydują się nawet osoby w żaden sposób niezwiązane z azjatycką kulturą. Cechują się precyzją wykonania i odmiennym od europejskiego stylem, który ciężko opisać. Są utrzymane w tematyce azjatyckiej, przedstawiają orientalne motywy: samurajów, gejsze, smoki. Japońskie plakaty mogą stawić ozdobę mieszkania, ale świetnie wpasują się także w wystrój orientalnych sklepów czy restauracji serwujących sushi. W takich miejscach szczególnie ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery, oddającej charakterystyczny klimat miejsca, do którego nawiązuje specyfika sklepu czy restauracji. Dzięki spojrzeniu na plakat Japonia wcale nie wydaje się już tak oddalonym miejscem – można wręcz odnieść wrażenie, że tam się jest.

plakat japonia

Dekoracje i flagi

Niewiele rzeczy lepiej zasugeruje, że jest się w mieszkaniu miłośnika kultury azjatyckiej, niż powieszona w widocznym miejscu flaga Japonii czy Chin. Jednak do ciekawych dekoracji związanych z kulturą azjatycką należą także ozdobne parawany, koty szczęścia, ozdoby origami, posążki Buddy czy miniaturowe ogrody Zen. Warto też wykorzystać dekoracje nawiązujące do anime. Wybór jest obecnie na tyle szeroki, że ozdabiając mieszkanie w azjatyckim stylu, można puścić wodze wyobraźni i stworzyć piękny hołd dla kultury Azji.

Related Post