Decoinspiracje Dom Czym charakteryzują się projekty domów tanich w budowie

Czym charakteryzują się projekty domów tanich w budowieTanie budowanie

Budowa domu jest sporą inwestycją, jednak coraz więcej ludzi rezygnuje z mieszkania w bloku i podejmuje wyzwanie. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że na dom stać tylko majętne osoby, a to nieprawda.

Istnieje mnóstwo sposobów na to, żeby mając ograniczony budżet, wybudować funkcjonalny, ładny i, przede wszystkim, tani dom. Należy jednak mieć świadomość tego, że tani nie oznacza, że będzie budowany z materiałów najniższej jakości. Są rzeczy, na których absolutnie nie można oszczędzać i takie, które wcale nie muszą być z najwyższej półki.

Tanie budowanie

Projekty domów tanich w budowie ciągle zyskują na popularności. Ale jak wybrać projekt domu, który nie zrujnuje budżetu? Według architektów budynek do 100 m2 spokojnie zaspokoi potrzeby czteroosobowej rodziny. Oszacowali także, że każdy dodatkowy pokój to koszt nawet 30 tysięcy.

Jeśli nie zamierzamy powiększać domu i nie potrzebujemy więcej pomieszczeń, to przy układzie: salon z aneksem kuchennym, trzy sypialnie i dwie łazienki – główna i mała, znacznie ograniczymy koszty. Dobrze rozplanowane pomieszczenia zapewnią kolejną oszczędność, mianowicie znacznie ograniczymy wydatki na instalacje wewnętrzne. Poszukując tanich projektów, warto zwrócić szczególną uwagę na domy parterowe, ponieważ im mniej kondygnacji tym taniej. Wiąże się to z tym, że poddasze lub piętro wymaga stropów i schodów, a to znacząco zwiększa koszty budowy.

Tanie budowanie

Im prościej, tym lepiej

Prostota to cecha charakterystyczna tanich domów. Oczywiście nie oznacza to, że takie budynki są nieestetyczne, wręcz przeciwnie, mają swój urok. Prosta bryła i nieskomplikowane kształty dają ogromne możliwości jeśli chodzi o funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Również z zewnątrz taki budynek może cieszyć oczy. Wystarczy, że od frontu postawimy na ciekawe elementy dekoracyjne, takie jak kamień czy drewno.

Projekty domów tanich w budowie pozbawione są piwnic. Okazuje się, że podpiwniczenie może zwiększyć wydatki nawet o 30 proc. Zamiast tego, lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie dodatkowe, niewielkie pomieszczenie gospodarcze, które może służyć także jako spiżarnia.

Related Post