Decoinspiracje Dom Czy warto postawić na dom z płaskim dachem?

Czy warto postawić na dom z płaskim dachem?domy z płaskim dachem

Płaskie dachy w budownictwie domowym od lat okraszone jest złą sławą, która związana jest z mitem o wysokich kosztach budowy, jak i nieestetycznym wyglądem. Jak jednak przedstawia się prawda?

Płaski dach, czyli jakie koszty poniesiemy?

Domy z płaskim dachem nie są ani trochę droższe od ich skośnych odpowiedników. Co więcej – są one nawet tańsze. Do wykonania płaskiego dachu nie potrzeba tak dużej ilości materiałów. Wystarczy nałożyć paroizolację, termoizolację, jak i dodatkowo warstwy hydroizolacyjne. W przypadku skośnych budowli trzeba pomyśleć również o dachówkach bądź innym pokryciu.

Warto też pamiętać, że płaski dach to tylko określenie, które jednak nie jest całkowicie prawdą. Zawsze istnieje jakiś kąt nachylenia, choćby był on tak niewielki, jak 12 stopni, które jest wystarczające do odpowiedniego oczyszczania powierzchni.

Co z estetyką dachów płaskich?

Samo to, że są coraz częściej wybierane, mówi samo za siebie. Modele płaskie nadają całemu domowi pewnego futurystycznego i eleganckiego wydźwięku, którego nie można otrzymać tak łatwo przy skośnych konstrukcjach.

Nie trzeba też bać się o brak funkcjonalności tego rozwiązania. Tak naprawdę dostarcza możliwości, których inne rodzaje nie mają – może posłużyć jako tarach bądź zielona, upstrzona roślinami przestrzeń.

Wszystko to sprawia, że domy z płaskim dachem są bardzo ciekawym wyborem, na który warto postawić, jeśli planujemy stawianie nowego miejsca zamieszkania. Pozwala on na rozwiązania, które do tej pory nie były możliwe, jednocześnie redukując koszta i zapewniając odpowiednią funkcjonalność.

Related Post