Decoinspiracje Wystrój Druk plakatów na wesele: o tych musicie pamiętać

Druk plakatów na wesele: o tych musicie pamiętać
Ślub i wesele coraz bliżej? Jeżeli zdecydowaliście się na przyjęcie w eleganckim miejscu, postarajcie się, aby całe wesele było do końca przemyślane. Weselne plakaty to nie tylko dobry sposób na ciekawe uzupełnienie aranżacji sali, ale również sprawdzony sposób na uniknięcie chaosu i wielu nieporozumień. Jakie plakaty weselne warto wydrukować? Koniecznie sprawdźcie to przed datą przyjęcia!

Druk plakatów weselnych – zadbajcie o dobry design

Każdy, kto choć raz przygotowywał plakaty do wydruku wie, że praca nad nimi często wymaga wiele czasu. Weselne plakaty również potrzebują uwagi, ale tutaj sprawa jest o tyle prosta, że możecie wykorzystać podobny motyw i kolorystykę jak na winietkach czy zaproszeniach na ślub. Będzie to nawet bardzo wskazane, ponieważ wtedy cała uroczystość wyda się wszystkim bardzo spójna i przemyślana.

Co warto uwzględnić na plakacie, a na co uważać? Zwróćcie uwagę na rozmiar czcionki – nie może być on zbyt mały, jeżeli na przyjęciu będzie sporo starszych osób. Ważne również, aby kolor literek był czytelny na kolorowym tle – decydując się na białe tło unikajcie jasnych, pastelowych czcionek. Sprawdź dokładnie jeden z przykładów.

Będą one wspaniale wyglądać, ale na nieco ciemniejszym tle. Szukając odpowiedniego designu możecie również kolorystycznie nawiązać do głównego motywu wesela (jeżeli taki posiadacie) lub do ogólnej stylistyki sali. Będzie na niej dużo kwiatów? Ozdobne kwiaty przy literkach to dobry pomysł na plakatach.

Plakaty na weselu w praktyce, czyli nie tylko menu

Jakie plakaty weselne warto wydrukować? Menu nie jest jedynym, jaki może okazać się potrzebny. Ważny jest również rozkład stołów czy plan dnia uwzględniający czas, na jaki są zaplanowane poszczególne atrakcje wesela. Ciekawym uzupełnieniem do dekoracji będzie również prosty plakat z podziękowaniem za przybycie na wesele.

Tego rodzaju detal może sprawić, że goście poczują się naprawdę chciani i docenieni na Waszym przyjęciu. Wszystkie te plakaty po Waszym weselu mogą być dla Was wspaniałą pamiątką z tego dnia. Aby wyglądały ładnie podczas przyjęcia warto wydrukować je na grubszym papierze w sporym formacie oraz oprawić.

Related Post