Decoinspiracje Dom Eleganckie i funkcjonalne szafki RTV

Eleganckie i funkcjonalne szafki RTVszafka rtv

Ściana multimedialna, która znajduje się w salonie, to wyjątkowa przestrzeń. Łączy w sobie funkcję relaksacyjną, ale też rozrywkową. Coraz bardziej popularne zestawy kina domowego wymagają odpowiedniego typu mebli. Również innego typu sprzęty, jak konsole do gier powinny znajdować się na szafce, zamiast na podłodze. Dodatkowo zakup półek wiszących pozwala na stworzenie oryginalnego wystroju, chociażby poprzez wykorzystanie ładnie oprawionych fotografii, małych ozdób, czy świec.

Dlaczego warto kupić szafkę RTV?

Rozwiązanie to stosowane jest w salonach od wielu lat. Pierwotnie każdy telewizor stawiany był na szafkach RTV. Obecnie trendy związane z technologią uległy pewnym zmianom. Oczywiście, w dalszym ciągu na rynku dostępne są modele stojące, jednak często istnieje możliwość ich montażu na ścianie, co jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanym. Czy w tego typu przypadkach szafka rtv (https://www.sfmeble.pl/c/szafki-rtv-do-salonu) również jest potrzebna? Odpowiedź brzmi: stanowczo tak. Obok tej funkcji, spełnia także szereg innych. Przede wszystkim szafki to przestrzeń, w których można przechowywać różnego typu rzeczy, na przykład dokumenty, co pozwala utrzymać porządek w salonie. Wiele zestawów wyposażonych jest także półki wiszące, które stanowią urozmaicenie powierzchni ściany, ale tworzą też przestrzeń użytkową, czy dekoracyjną. Przy okazji zestawów kina domowego, czy innych urządzeń elektrycznych, które mają swoje miejsce przy okazji ściany multimedialnej nie sposób uniknąć dużej ilości kabli. Zakup szafki stojącej pozwoli na ich zakamuflowanie. 

szafka rtv

Główne zalety szafek RTV

Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, jakie są korzyści z jego zakupu?

  • stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej (duża ilość półek, czy szuflad
  • zagospodarowanie pustego miejsca pod telewizorem, gdy ten znajduje się na ścianie
  • możliwość zakamuflowania kabli
  • przestrzeń, na której znajdować się mogą urządzenia takie jak dekoder, konsola do gier, ruter 
  • szeroki wybór modeli, dzięki czemu można dostosować ich design do wystroju wnętrza
  • wysoka jakość wykonania

W każdym projekcie wnętrza uwzględniona jest szafka rtv. Pozwala przełamać monotonię wnętrza. Dodatkowo wykorzystanie elementów, które imitują naturalne materiały, takie jak drewno, świetnie sprawdza się we współczesnej aranżacji. Przekłada się to na niepowtarzalny klimat salonu.

Related Post