Decoinspiracje Wnętrza Stoliki kawowe do salonu

Stoliki kawowe do salonustolik kawowy

Wystrój wnętrz powinien być elegancki, ale przede wszystkim funkcjonalny. Aranżacja mieszkań musi być przemyślana. Łączenie ze sobą poszczególnych elementów na ma celu stworzenie komfortowej powierzchni użytkowej, w której poszczególny strefy mają jasno określony charakter, zarówno ten wizualny, jak też praktyczny. Szczególna uwaga należy się oczywiście salonowi. Z reguły jest to pomieszczenie bardzo przestronne i reprezentatywne. Jednocześnie służy do integracji rodziny, czy relaksu. 

Stolik kawowy – dlaczego warto?

Jest to jedne z tych mebli, który nierozerwalnie kojarzy się z salonem. Kultowe sceny z filmów angielskich, których wizyty gości odbywały się właśnie w akompaniamencie kawy, czy herbaty są w dalszym ciągu praktykowane w codziennym życiu. Stolik kawowy najczęściej znajduje się w okolicach sofy, czy kanapy lub innego typu siedzisk. Chociaż jego nazwa może narzucać przeznaczenie, w gruncie rzeczy to o wiele bardziej funkcjonalny mebel. We współczesnej aranżacji wnętrz sprawdza się w kąciku multimedialnym. W trakcie seansów zapewnia przestrzeń, na której mogą znajdować się przekąski lub napoje. Dodatkowo coraz więcej produktów wyposażonych jest w dodatkową półkę, czy szuflady, co ułatwia organizację rzeczy w salonie. 

Stolik kawowy – wyłącznie do salonu?

Chociaż mebel ten domyślnie dedykowany był właśnie pokojom dziennym, nie oznacza to, iż to jedyna przestrzeń, w której może się znaleźć. Z powodzeniem może być wykorzystany chociażby w sypialni. Na jego blacie można trzymać lampkę nocną lub przybory kosmetyczne. Z uwagi na zróżnicowane wysokości w poszczególnych propozycjach, można także dostosować jego wysokość do łóżka, tworząc bardzo spójną kompozycję.

Stolik kawowy do ogrodu – jaki wybrać?

Także wyposażenie mebli ogrodowych może uwzględnić stolik kawowy jako funkcjonalny dodatek. W pierwszej kolejności produkt ten świetnie sprawdza się dla mieszkańców bloków, w których metraż balkonu jest ograniczona. Niewielkie rozmiaru stolika pozwalają na odpowiednią aranżację tego typu elementów. Oczywiście stolik kawowy wykonany z drewna lub metalu może stanowić doskonałe uzupełnienie tarasu, czy znajdować się w ogrodzie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu stolika? Przede wszystkim na:

  • jaki wiele miejsca przewidziane jest na mebel
  • materiał, z którego został wykonany – doskonałe sprawdzają się modele drewniane lub metalowe ze szklanym blatem
  • to, z jakimi meblami powinien się komponować
  • ewentualny sposób impregnacji

Stoli kawowy na świeżym powietrzu to świetny sposób na popołudniowy relaks przy kawie i ciastku.

Related Post