Decoinspiracje Wystrój Jak ozdobić wnętrze pokoju dziecięcymi plakatami na ścianie?

Jak ozdobić wnętrze pokoju dziecięcymi plakatami na ścianie?
Wybór obrazu luy plakatu do pokoju dziecięcego może być trudny. Plakat powinny mieć miłą tematykę, być słodkie i nieco naiwne. Dobrym wyborem są plakaty do pokoju dziecka. Są one tańsze niż „prawdziwe” obrazy. Ale jednocześnie, oprawione, wyglądają jak prawdziwe obrazy. Na przykład świetnie wyglądałby zestaw plakatów połączonych tym samym motywem i kolorystyką.

Plakaty do pokoju dziecięcego: kryteria wyboru

Obecnie plakaty dla dzieci można znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Jest ich bardzo dużo, a producentami są Polska, Chiny, USA i Kanada.  Rozważając opcje pokoju dziecięcego, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • Przyjazność dla środowiska materiału, z którego wykonano obraz. Może to być papier kraft, włóknina, płótno lub papier fotograficzny. Każdy z nich jest na swój sposób dobry i spełnia wymogi bezpieczeństwa.
  • Rozmiar plakatu. Jeśli chcesz, aby stał się on głównym obiektem zainteresowania w pokoju dziecka – możesz użyć dużego rozmiaru lub złożyć obraz z kilku części. 
  • Obecność ciekawego napisu lub życiowego credo samego dziecka (można je wykonać samodzielnie lub zamówić wykonanie na zamówienie).

Paleta barw plakatu, czyli harmonia jasnych i ciemnych odcieni

Kolorystyka w pokoju dziecka może mieć wpływ na jego stan psychiczno-emocjonalny. Optymalnym wyborem nie są jaskrawe, krzykliwe odcienie, ale bardziej neutralne kolory lub kolory, które dziecko lubi, ale w wersji nienasyconej.

Plakaty dzieciece powinny być dobrane w oparciu o te same odcienie, które występują w pomieszczeniu. Na przykład w stylu skandynawskim odpowiednie będą obrazy w kolorze białym, szaro-niebieskim i podobnych odcieniach. Dobrym rozwiązaniem jest rama, która sprawi, że plakat stanie się niemal pełnym obrazem.

Plakaty dla dzieci dostępne na stronie https://www.galeriaplakatu.com/do-pokoju-dzieciecego

Related Post