Decoinspiracje Oświetlenie Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić mały salon?lampa do salonu

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jak go urządzić, żeby to pomieszczeni było nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne pod względem wizualnym.

Gra w kolory

Wybierzmy swój dominujący kolor- powinien to być jeden mocny kolor, na przykład czerwony czy szmaragdowy. Ten kolor będą bazą dla wszystkich innych elementów wystroju. Do bazowego koloru możemy dopasować kolejne barwy. Najlepiej, jeśli będą stonowane. Dzięki temu uzyskamy harmonijną całość. Paleta kolorów nie może być zbyt duża. Najlepiej ograniczyć się trzech kolorów. Dzięki temu unikniemy chaosu. Nadmiar kolorów czy ozdób może sprawić, że nasz salon będzie się wydawał zdecydowanie mniejszy niż w rzeczywistości.

Dobre oświetlenie to podstawa!

Zadbaj o dobre oświetlenie. Pojedyncza  lampa do salonu zazwyczaj nie wystarczy. Dlatego warto postawić na kilka punktów świetlnych. Jak je rozmieścić? To wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Mniejsze lampki możemy umieścić na przykład przy kanapie, to właśnie na niej większość z nas spędza   najwięcej czasu w salonie. 

Kolejna  bardzo istotna kwestia to dobór odpowiednich mebli. Nie może być ich za dużo, zwłaszcza jeśli nasz salon nie jest zbyt obszernym pomieszczeniem.  Możemy zdecydować się na sprzęty, które spełniają podwójną funkcję. Doskonale sprawdzi się rozkładana kanapa, która w noc zmienia się w wygodne łóżko, na którym bez problemu wyśpią się dwie osoby. 

Swój renesans przeżywają meblościanki. Tego typu meble są bardzo praktyczne. Po pierwsze możemy w nich pomieścić mnóstwo rzeczy. Dodatkowo meblościanka pomoże nam  w bardzo prosty sposób podzielić przestrzeń. Dzięki niej możemy mieć ściankę działową. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się kawalerce. Meblościanką możemy podzielić salon ma strefy, na przykład wydzielić miejsce do pracy.

Related Post