Decoinspiracje Oświetlenie Oświetlenie sufitowe – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie sufitowe – na co zwrócić uwagę?lampa-wiszaca-twist-white-4985

  Prawidłowo rozplanowane oświetlenie sufitowe jest nie tylko źródłem światła, ale pomaga również zaaranżować przytulny klimat. Źródłem głównego oświetlenia są zazwyczaj lampy sufitowe wiszące, które zapewniają równomiernie rozproszone światło. Odpowiednio dobrane lampy mogą przybierać różne formy, ale są niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów mieszkania.

Lampy sufitowe – odpowiednie wymiary

   Oświetlenie sufitowe to z reguły światło, które zapalamy po wejściu do domu, powinno być na tyle mocne, aby dobrze oświetlać pomieszczenie także po zmroku. Zbyt mała lampa nie będzie dobrze spełniała swojego zadania, jeśli powiesimy oświetlenie wiszące, możemy po prostu zahaczać o nie głową. Dlatego przed dokonaniem wyboru lamp sufitowych powinniśmy dobrze zmierzyć pomieszczenie, czyli długość, szerokość i wysokość pokoju. Odpowiednio zaprojektowane źródło może być główną dekoracją pokoju, w dużych pomieszczeniach oświetleniem sufitowym mogą być żyrandole. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli całe mieszkanie jest w stylu klasycznym, bądź glamour, zastosowanie odpowiednich oprawek umożliwia również wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia w stylu nowoczesnym.

Lampy sufitowe – odpowiednia barwa

  Zimne światło działa na nas pobudzająco i dodaje energii, ciepły kolor oświetlenia sufitowego działa relaksująco i odprężająco. Oznacznikiem barwy światła żarówek na opakowaniu jest Kelwin, w skrócie K, im jego wartość jest niższa, tym oświetlenie jest cieplejsze. Aby zapewnić odpowiednią ilość światła, musimy zwrócić uwagę na moc żarówki, która powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Istotny jest też kolor oprawy lamp, zastosowanie jasnego obramowania optycznie powiększa pomieszczenie. Lampy sufitowe z oprawami w kolorze czarnym prezentują się bardzo elegancko, ale jeśli nie zastosujemy dodatkowego oświetlenia w weselszych barwach, wnętrze uzyska smutny, przygnębiający charakter. Więcej informacji na stronie: https://www.elampy.pl/100-sufitowe

Related Post