Decoinspiracje Dom Najważniejsze cechy domów bliźniaczych

Najważniejsze cechy domów bliźniaczychNajważniejsze cechy domów bliźniaczych

Nie ma na rynku równie kontrowersyjnego projektu domu, jak projekty bliźniaków. Są one doskonale znane, lecz niestety pełne najróżniejszych wad i niedociągnięć na wielu płaszczyznach. Jakie są jednak konkretnie te wady, a co najważniejsze, czy faktycznie dyskwalifikują one dany budynek, co oczywiście oznacza, że nie da się w nim mieszkać?

Jakie są zalety i wady domów bliźniaczych?

Co można zaliczyć do największych wad mieszkania w bliźniaku? Choć może się do wydawać dość nietypowe, to jednak zdecydowanie najważniejszą wadą takiego budynku, są sąsiedzi, z którymi będziemy go dzielić. W standardowym domu posiadanie niezbyt miłych i pomocnych sąsiadów również nie jest dobre, lecz mimo wszystko istnieje możliwość zamknięcia się w swoich ścianach i odizolowanie od negatywnego towarzystwa. W bliźniaku takiej możliwości nie ma, ponieważ z sąsiadami dzieli się całą jedną ścianę budynku, a także często podwórko, taras lub balkon.

Jakie są zalety i wady domów bliźniaczych?

Nie da się również ukryć, że sama inwestycja zaliczana jest do dość drogich, a także budowany dom jest bardzo duży. Jeśli ktoś nie posiada licznej rodziny, z pewnością ilość pomieszczeń i ogólny metraż będzie dla takiego inwestora po prostu za duża.

Czy warto się na taki dom zdecydować?

Jak zatem widać wady, a także ich kaliber i znaczenie dla komfortu mieszkania w danym domu, są naprawdę bardzo duże. Bardzo zasadne zatem staje się pytanie, czy aby na pewno warto się na takie projekty domów bliźniaczych decydować?

Co może stać za zaletą takiego domu? Wszystko w tym wypadku zależy do tego, jak się na to spojrzy, ponieważ sąsiedzi wcale nie muszą być udręką, lecz zaletą, ponieważ mogą np. generować większe poczucie bezpieczeństwa przed włamaniami, lub też doglądać dobytku, podczas gdy my jesteśmy na wakacjach. Wysoki koszt budowy domu może zostać zrekompensowany niskimi kosztami ogrzewania, które wynikają z doskonałej izolacji termicznej bliźniaków. Wiele w tym wypadku zależy od konkretnego budynku i żyjących w nim ludzi, więc nie powinno się od razu skreślać takich projektów. Zdecydowanie warto je poważnie rozważyć.

Related Post