Decoinspiracje Dom Projekt domu z antresolą

Projekt domu z antresoląprojekt domu z antresolą

Antresola to niecodzienne i wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie przestrzenne. Dzięki jej zaaranżowaniu zyskuje się dodatkową przestrzeń użytkową pod dachem czy stropem.

Zalety posiadania antresoli

Dobrze zaprojektowana i wkomponowana we wnętrze tworzy nie tylko dodatkową, ale także efektowną przestrzeń. Może być dodatkową sypialnią, miejscem do pracy czy biblioteczką i elementem wystroju jednocześnie. Otwartość antresoli sprawia, że wnętrze nabiera oryginalności, a możliwości uatrakcyjniania przestrzeni stają się nieskończone. Sprawdź przykładowe projekty na domywstylu.pl.

projekt domu z antresolą

Projekt domu z antresolą

W zależności od wielkości domu, liczby pięter i zindywidualizowanych potrzeb przyszłych mieszkańców antresola może mieć różnorakie zastosowanie. W projektach oszklonych, dużych domów stanowi element odpowiedzialny za aspekty wizualne budynku. Szerokie otwarcie drugiej kondygnacji pozwoli rozciągnąć widok na parter. W tym przypadku wyjątkowo odpowiednie okażą się wysokie okna, które będą eksponować estetyczne walory. Jednak antresola to nie tylko rozwiązanie w domach wielkogabarytowych, sprawdza się ona również w projektach małych domów. Sprawia, że stają się one optycznie większe, a wyznaczona wyżej przestrzeń może zostać dowolnie zagospodarowana. Antresola może także stanowić funkcje korytarza prowadzącego do innych części domu. Co nie do końca oczywiste antresola może również wpływać na lepszy przepływ komunikacji między członkami rodziny czy współlokatorami. Przebywający na antresoli można być w kontakcie z innymi domownikami spędzającymi czas w strefie dziennej.

Related Post