Decoinspiracje Wnętrza Zupełna odnowa łazienki, czyli o wykorzystaniu doświetlacza

Zupełna odnowa łazienki, czyli o wykorzystaniu doświetlacza
Oświetlenie łazienki to niesamowicie ważna kwestia. Projektując ją należy w pierwszym kroku zaplanować rodzaj oświetlenia i jego rozmieszczenie. Łazienka to miejsce, w którym wykonywanych jest większość czynności pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Dobre oświetlenie wpływa na jakość wykonywania tych czynności, dlatego warto dokładnie przemyśleć jego funkcjonalność.

Oświetlenie sufitowe

Górne oświetlenie to podstawa światła w pomieszczeniu. Oświetlenie sufitowe jest wykorzystywane przy czynnościach takich jak kąpiel, prysznic, bądź zrobienie prania. Wiele osób decyduje się jednak na dodatkowe źródła świata w łazience.

Dodatkowe oświetlenie łazienki

Niektórzy pragną stworzyć w swojej łazience nieco romantyczną atmosferę. Pokusić można się więc o dodatkowe paski ledowe wzdłuż wanny, które stworzą niepowtarzalny nastrój do relaksu. Miejscem, które aż prosi się o doświetlenie to okolice lustra. Gdy człowiek staje przed lustrem, tworzy się cień, który utrudnia ogolenie się, a wykonanie dokładnego makijażu jest wtedy praktycznie niewykonalne. Aby takie sytuacje nie miały miejsca, warto zainwestować w dobry doświetlacz do łazienki. Przy dużych lustrach można zastanowić się nad dwoma a nawet czterema doświetlaczami – w ten sposób wykorzystany zostanie cały potencjał lustra. W małej łazience sprawdzi się natomiast jeden doświetlacz ustawiony centralnie nad lustrem. Wybierając doświetlacz do łazienki należy zwrócić uwagę również na barwę światła żarówki. Ciepłe światło świetnie sprawdzi się w paskach ledowych, które mają zapewnić przyjemną strefę relaksu. W doświetlaczu natomiast powinna pojawić się żarówka świecąca zimnym, jasnym światłem.

Przede wszystkim przytulność i funkcjonalność

Łazienka to tak naprawdę najbardziej intymne i osobiste pomieszczenie w domu. To właśnie tutaj można się prawdziwie zrelaksować podczas długiej kąpieli, odetchnąć i skupić się tylko na swoim ciele. Urządzając mieszkanie warto poświęcić jej więcej uwagi, by była to prawdziwa strefa komfortu. Tak naprawdę nie trzeba wielkich pieniędzy, by stworzyć piękne wnętrze łazienki. Informacji o tym w jaki sposób urządzić łazienkę można szukać w prasie wnętrzarskiej oraz na blogach zajmujących się stylizacją wnętrz. Czasami tanie dodatki bądź pomysł na idealne doświetlenie sprawią, że zwykła łazienka zamieni się w strefę SPA z ekskluzywnego hotelu. Projekt tak ważnego pomieszczenia w domu musi być dokładnie przemyślany i dopracowany pod każdym kątem. Wprowadzenie niewielkich innowacji i wyjątkowych akcesoriów sprawi, że z łazienki aż nie będzie się chciało wychodzić.

Related Post