Decoinspiracje Wnętrza,Wystrój Jak przygotować drzewko bonsai do domu?

Jak przygotować drzewko bonsai do domu?drzewko bonsai w pokoju

Miniaturowe drzewka przywędrowały do Europy z Japonii, gdzie są istotnym elementem kultury. Pozwalają one obserwować i podziwiać piękno przyrody. Drzewka są naturalne i prawdziwe, a jednocześnie są także znacznie mniejsze od prawdziwych. Ich tworzenie to forma sztuki.

Ma co zwrócić uwagę, wybierając drzewko bonsai?

W bonsai istotna jest kompozycja – należy ją starannie przemyśleć. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich proporcji, na które składa się wysokość drzewka, rozłożystość listowia oraz rodzaj i wielkość donicy. Przed przystąpieniem do samodzielnego hodowania drzewka bonsai trzeba sporządzić szczegółowy projekt tego, jak będzie rosło. Zaleca się ekspozycję najbardziej charakterystycznych elementów danych gatunków drzew, co wpływa pozytywnie na ich prezencję, a także dobór odpowiedniej donicy – ze względu na niewielki rozmiar drzewka, donica stanowi istotny i wyeksponowany element całej kompozycji. Można także kupić gotowe drzewka bonsai do domu i ograniczyć się do ich pielęgnowania.

Z jakich roślin można stworzyć drzewko bonsai do domu?

Ogromną zaletą drzewek bonsai jest ich różnorodność (zobacz na https://kwiatydonice.pl/bonsai). Można je stworzyć z praktycznie dowolnego gatunku drzewa albo krzewu, nawet z tych orientalnych. Ważne jest, aby roślina była zdrowa i posiadała intensywne rozgałęzienie. Prym wiodą tutaj drzewa i krzewy iglaste: jałowce, cyprysiki i sosny. Z drzew liściastych stawia się głównie na irgi, buk czy różne odmiany klonów. Drzewko bonsai do domu może zostać wykonane także z krzewów oraz roślin uprawnych, na przykład z grubosza drzewiastego albo mirtu pospolitego. Istotne jest to, aby drzewo zostało odpowiednio wkomponowane w domową przestrzeń, tworząc harmonijny i zgodny styl pomieszczenia.

Related Post