Decoinspiracje Wnętrza Oryginalne kompozycje obrazów abstrakcyjnych

Oryginalne kompozycje obrazów abstrakcyjnychobraz abstrakcja

Dla kogoś, kto szuka nowoczesnej i eleganckiej ozdoby swojego domu, obrazy abstrakcyjne stanowią idealne rozwiązanie. Brak w nich realnych form i barw. Poprzez specyficzne przedstawienie rzeczywistości i jej maksymalne uproszczenie, obrazy te wpływają silnie na emocje i dają do myślenia. Nie przechodzi się obok nich obojętnie. Wywołują silne, czasami skrajne uczucia.

Nowe formy malarstwa

Wśród obrazów abstrakcyjnych można wyróżnić takie, na których dominują formy geometryczne i figury lub swobodne kompozycje posługujące się kształtem i barwą. Realny świat przedstawiany jest w sposób uproszczony i bardzo subiektywny. Każdy obraz abstrakcja w zamierzeniu jego twórcy, powinien wpływać na emocje i budować odpowiednie uczucia u oglądającego.

obraz abstrakcja

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach duże formaty obrazów abstrakcyjnych na tle białych ścian prezentują się doskonale. Mogą to być reprodukcje znanych mistrzów malarstwa abstrakcyjnego wydrukowane na płótnie. Obrazy olejne na płótnie, grafiki i akwarele, jeżeli tylko przypadną nam do gustu, mogą ozdobić cały dom.

Obrazy abstrakcji w całym domu

Obrazy abstrakcyjne mogą ozdobić z pewnością salon, sypialnię, kuchnię, a nawet korytarz czy łazienkę. Dyptyki, tryptyki, czy wieloczęściowe obrazy umiejętnie rozmieszczone i dobrane do stylu wnętrza, stanowią oryginalną i wyjątkową ozdobę. Kolorowe lub czarno-białe, z dodatkowymi zdobieniami w postaci błyszczących akcentów czy koralików. Ich kompozycja może być czysto geometryczna lub swobodna o dowolnym kształcie i barwnej plamie.
Wybrane obrazy abstrakcyjne mają podkreślić i uzupełnić wystrój domu, a obserwatorów zachwycić.

Szeroki wybór obrazów abstrakcyjnych znajdziesz tutaj:

Related Post