Decoinspiracje Dom Projekty domów nowoczesnych dopasowane do przyszłych lokatorów

Projekty domów nowoczesnych dopasowane do przyszłych lokatorówProjekty domów nowoczesnych dopasowane do przyszłych lokatorów

Przeglądając projekty domów nowoczesnych warto zadać sobie kilka ważnych pytań, które pozwolą nie tylko zawęzić poszukiwania, ale przede wszystkim najlepiej dobrać właściwy model domu.

Projekt dopasowany do lokatora

Kwestia zasadnicza, ile osób będzie mieszkać w domu? Dla rodzin z dziećmi nowoczesne budownictwo przewiduje nie tylko inny układ pomieszczeń, ale również inną bryłę i gabaryty budynku. Wśród projektów znajdziemy przede wszystkim domy z poddaszem użytkowym lub domy piętrowe. Na tym etapie trzeba będzie również podjąć decyzję dotyczącą garażu. Do dyspozycji będzie garaż wolnostojący albo garaż w bryle budynku. Dla singli lub par bezdzietnych najlepiej sprawdzą się funkcjonalne domy parterowe z niewielkim metrażem.

Nowoczesna funkcjonalność

Wszystkie najpiękniejsze projekty domów nowoczesnych zakładają funkcjonalność na najwyższym poziomie oraz nietuzinkowy i niebanalny charakter. Funkcjonalność przejawia się głównie w układzie pomieszczeń, które staje się synonimem praktyczności w najlepszym wydaniu. Sama bryła budynku wyróżnia się swoim designem i stanowi odbicie nowoczesnych trendów i innowacyjności w sztuce budowlanej. Wśród materiałów wykończeniowych dominują: szlachetne kamienie naturalne, innowacyjne wyprawy tynkarskie imitujące efekt betonu oraz ponadczasowe drewno, które doskonale łączy minimalizm i prostotę z nowoczesną elegancją.

nowoczesny projekt domu 3D

Dbałość o ekologię

Warto podkreślić, że innowacyjność i nowoczesność to również ekologia i troska o otaczające nas środowisko. Coraz więcej inwestorów, również tych indywidualnych, przywiązuje do tego aspektu szczególną wagę. I nie chodzi tutaj jedynie o sam budulec (na przykład dom drewniany zamiast domu murowanego), ale przede wszystkim o wszelkie rozwiązania instalacyjne, które w dużej mierze przyczyniają się do redukcji emisji niebezpiecznych związków do atmosfery. Świadomość ekologiczna rośnie z roku na rok, dlatego branża budowlana i instalacyjna ma szereg propozycji i rozwiązań na każdą kieszeń. Wśród tych rozwiązań znajdziemy panele fotowoltaiczne, panele solarne czy pompy ciepła.

modny  i nowoczesny dom

Related Post